Yukarı Çık
Renk Serigrafi

Serigrafi Baskısında Boyanın Önemi - Rüzgar Serigrafi

Her malzemeye uygun serigrafi boyaları tizlikle seçilerek uygulanmaktadır. Ahşap lastik kumaş suni deri cam plastik olarak ayırabiliriz. Piyasada ithal ve yerli olmak üzere sayısız serigrafi baskı boyaları mevcuttur. su bazlı veya selülozik serigrafi boyası olsun, önemli olan malzeme üzerine uygulanacak en ideal serigrafi baskı boyasının seçimi miktarı ve bunun istikrarlı baskısının yapılmasıdır.

Özellikle belirtmek isteriz ki; Rüzgar Serigrafi’ de sağlığa zararlı “Fitalat” içeren serigrafi boyaları kullanılmamaktadır. Serigrafi boyalarımızı ve diğer sarf malzemelerimizi Türkiye’nin en kaliteli ve tanınan tedarikçilerinden sağlamaktadır.

70’li 80’li yıllarda selülozik serigrafi boyaları kullanılıyorduk. Rüzgar Serigrafi radyo ön görüntü camları gibi transparan şeffaf işlerde özellikle sentetik İngiliz serigrafi boyaları tercih ederdik. Bunların her rengi bulunduğu gibi oldukça kaliteli ve profesyonel serigrafi boyalarıydı. Gerektiğinde çok pahalı olan Nazdar adında Amerikan markası serigrafi serigrafi boyaları kullanırdık.

Serigrafi Baskısında Boyanın Önemi